Wyłączniki różnicowoprądowe są częścią instalacji elektrycznej. Zabezpieczają przed pożarem, który może być wywołany, poprzez zwarcie. Mają za zadanie wyłączenie zasilania, kiedy prąd wychodzący jest inny niż wchodzący. Montowane są praktycznie we wszystkich budynkach, bo zawsze istnieje niebezpieczeństwo pożarowe. Warto wiedzieć więcej na temat tego rodzaju elementu, żeby rozumieć jak istotną funkcję pełni.

Zadania wyłączników różnicowoprądowych

Podstawowym zadaniem wyłączników różnicowoprądowych jest zabezpieczenie przed porażeniem w chwili bezpośredniego kontaktu. Warunkiem jest dopasowanie do warunków, w jakich działają instalacje. Wyłączniki różnicowoprądowe mają, informujące o wytrzymałości na maksymalną temperaturę, dlatego jest tak ważny, by składając zamówienie w firmie Bekazet, wybrać takie wyłączniki, jakie są konieczne do ochrony instalacji. Mogą być wyposażone w zabezpieczenia nadprądowe i przeznaczone dla urządzeń zasilanych przemiennym, stałym lub pulsującym prądem różnicowym, o różnej składowej. Ponadto mają różną czułość, więc ta kwestia jest niezwykle istotna, dla bezpieczeństwa.

Jakie zastosowanie mają wyłączniki różnicowoprądowe?

Zastosowanie wyłączników różnicowoprądowych jest szerokie. Instalowane są w nowych obiektach, jak i modernizowanych. Montaż odbywa się w domach i mieszkaniach, zakładach produkcyjnych, handlowych i usługowych oraz w obiektach publicznych. Najczęściej wybierane do instalacji są łazienki i kuchnie, jako pomieszczenia narażone na największą wilgoć, która jest wrogiem instalacji elektrycznej. Lokale gastronomiczne, szpitale, szkoły, żłobki, przedszkola, stołówki zakładowe, szczególnie wymagają zabezpieczeń przeciwprądowych. Oczywiście nie tylko chodzi o gotowanie, ale też pranie i prasowanie, dlatego wyłączniki różnicowoprądowe zakładane są w pralniach chemicznych. Tak naprawdę powinny być wszędzie, bo zawsze może istnieć zagrożenie pożarowe. Warto wybrać produkty, gwarantujące ochronę.

Wróć do bloga

Bekazet poleca:

Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach od 7 do 15

Przejdź do starszej wersja strony WWW